Opsamling 2022

Opsamling Sektion 21 fredage 

18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted 

 

Opsamling korte DdB. fredage 

18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted

 

Opsamling DdB. torsdage 

17.45 Asnæs 
18.30 Kalundborg
19.30 Slagelse 
19.55 Ringsted 
20.10 Ankomst til ompakning i Lille Skensved
Hvalsø køre selv deres DdB duer til ompakning i Lille Skensved senest kl. 20.10


2021
LB.NR GIVER FORENING DUE NR. KØBER FORENING
1 Tony Petersen 037  250-21-6091    
2 Tony Petersen 037  250-21-6092    
3 Lene Mørum 037 037-21-0504    
4 Thomas Pedersen 009 009-21-0000    
5 Thomas Pedersen 009 009-21-0000    
6 Hans Larsen 009 009-21-0000    
7 Hans Larsen 009 009-21-0000    
8 Niels P. Hansen 009 009-21-0000    
9 Niels P. Hansen 009 009-21-0000    
10 Willy Nielsen 009 009-21-0000    
11 Willy Nielsen 009 009-21-0000    
12 Bendt Nielsen 009 009-21-0000    
13 Bendt Nielsen 009 009-21-0000    
14 Peter Mejdahl 009 009-21-0000    
15 Peter Mejdahl 009 009-21-0000    
16 Benny Jakobsen 151 151-21-0000    
17 Benny Jakobsen 151 151-21-0000    
18 Michael Andersen 151 151-21-0000    
19 Michael Andersen 151 151-21-0000    
20 Peter Espersen 151 151-21-0000    
21 Peter Espersen 151 151-21-0000    
22 Team Ringsted 030 030-21-0000    
23 Team Ringsted 030 030-21-0000    
24 Jørgen & Henning 114 114-21-0000    
25 Jørgen & Henning 114 114-21-0000    
26 Lars Kristensen 114 114-21-0000    
27 Lars Kristensen 114 114-21-0000    
28 Michael Hansen 114 114-21-0000    
29 Michael Hansen 114 114-21-0000    
30 Niels kjeld 114 114-21-0000    
31 Niels kjeld 114 114-21-0000    
32 Torben Olsen 114 114-21-0000    
33 Torben Olsen 114 114-21-0000    
34 Kaenjan 114 114-21-0000    
35 Kaenjan 114 114-21-0000    

 

Auktionen for Lenes due slutter den 20 april kl. 12. Klar til afhentning samme dag.

Resultater 2022

 

Uge 19 - Padborg
Uge 20 - Lübeck
Uge 22 - Løgumkloster
Uge 24 - Rendsburg (Kiel)
Uge 26 - Markaryd
Uge 26 - Markaryd U
Uge 28 - Tinglev
Uge 28 - Tinglev U
Uge 30 - KarltenKirchen
Uge 30 - KarltenKirchen U
Uge 32
Uge 32 U

 

Vinder af
Peter Knudsens mindepokal
Uge 24 -
Niels Peter Hansen 009

Vinder af
Jørgen Bent mindepokal
Uge 26 - 
 Jørgen & Henning 114
 
Vinder af
Cup Flyvning 2022
Uge 32 - 

Sektions vinder 2022

Uge 19 - J. Samson 030
Uge 20 - Richardt Nielsen 030
Uge 22 - Jan Jørgensen 030
Uge 24 - Niels Peter Hansen 009
Uge 26 - Jørgen & Henning 114
Uge 26 U - Tage Hansen 009
Uge 28 - Thomas Pedersen 009
Uge 28 U - Ole Vigholt 030
Uge 30 - Hammeken&Peder 037
Uge 30 U - John Jensen 114
Uge 32
Uge 32 U