Opsamling 2019

Opsamling Sektion 21. fredage 
17.30 Asnæs
18.30 Kalundborg 
19.15 Slagelse 
20.00 Hvalsø 
20.30 Ringsted 

Opsamling D.D.B. torsdage. 
18.15 Asnæs 
19.00 Kalundborg 
19.45 Slagelse 
20.30 Ringsted 
21.00 Ankomst til ompakning
kl. 21.00 Hedehusene 

Anden bil starter i Hvalsø kl. 19.00 afleverer 19.30 i Ringsted og læsses på Sektionen bil.

 

Der flyves om Følgende Præmier

 

 Uge 23
1. 957 kr.
2. 683 kr.
3. 410 kr.
4. 342 kr.
5. 342 kr.
 Avlspræmie
1. 478 kr.
2. 342 kr.
3. 205 kr.
4. 171 kr.
5. 171 kr.
 
     
     
 Uge 25
1. 957 kr.
2. 683 kr.
3. 410 kr.
4. 342 kr.
5. 342 kr.
 Avlspræmie
1. 478 kr.
2. 342 kr.
3. 205 kr.
4. 171 kr.
5. 171 kr.
 

 

 

  Unger købt i 2016 til flyvninger i  2017      
           
LB.NR GIVER FORENING DUE NR. KØBER FORENING
           
1 Jørgen & Henning 114 114-16-453 Peter Mejdahl 9
2 Jørgen & Henning 114 114-16-532 Lene Mørum 37
3 Team Ringsted 30 030-16-599 Bent F Hansen 9
4 Team Ringsted 30 030-16-603 Usman Ullah 114
5 Bent Hansen 9 009-16-270 Bjarne Bahn 30
6 Bent Hansen 9 009-16-269 Axel Hansen 243
7 Michael Andersen 151 151-16-38 Lars Møller 114
8 Michael Andersen 151 151-16-39 Søren Andersen 151
9 Thomas Pedersen 9 009-16-77 Tage Hansen 9
10 Thomas Pedersen 9 009-16-76 Bo Pedersen 37
11 Per Pedersen 114 114-16-254 Thomas Pedersen 9
12 Per Pedersen 114 114-16-255 Knud Kristensen 151
13 Bjarne Jensen 114 114-16-107 Lars Møller 114
14 Bjarne Jensen 114 114-16-117 Peter Rasmussen 37
15 Peter Mejdahl 9 009-16-414 O Steen Larsen 30
16 Peter Mejdahl 9 009-16-426 Axel Hansen 243
17 Togo Bjergfelt 151 151-16-192 Michael Andersen 151
18 Togo Bjergfelt 151 151-16-191 Ole Vigholt 9
19 Usman Ullah 114 114-16-436 Said & Else 9
20 Usman Ullah 114 114-16-435 Thomas Pedersen 9
21 Benny Jakobsen 151 151-16-527 Usman Ullah 114
22 Benny Jakobsen 151 151-16-528 Lars Kristensen 114
23 Peter Espersen 151 151-16-615 Jørgen & Henning 114
24 Peter Espersen 151 151-16-613 Verner Jensen 151
           
25 Bendt Nielsen 243 243-16-1186 Peter Rasmussen 37

 


 

 

Præmieliste over unger 2016

 

Uge 23
1. Willy Nielsen 09 Slagelse - kr.847
2. Peter Mejdahl 09 Slagelse - kr. 605
3. ingen duer hjemme – præmien udgår
4. ingen duer hjemme – præmien udgår
5. ingen duer hjemme – præmien udgår
Avlspræmie
1. Leif Jacobsen 09 Slagelse – kr.423,50
2. Jørgen & Henning 114 Asnæs 09 Slagelse – kr. 302,50


Uge 25
1. Peter Mejdahl 09 Slagelse – kr. 847
2. Willy Nielsen 09 Slagelse – kr. 605
3. Bent F. Hansen 09 Slagelse – kr. 363
4. Said & Else 09 Slagelse – kr. 302,50
5. Lene Mørum 037 Kalundborg – kr. 302,50
Avlspræmie
1. Jørgen & Henning 114 Asnæs – kr. 423,50
2. Leif Jacobsen 09 Slagelse – kr. 302,50
3. Peter Rasmussen 037 Kalundborg– kr. 181,50
4. Leif Jacobsen 09 Slagelse – kr. 151
5. Hans Jensen 037 Kalundborg – kr. 151

Sektions vinder 2019

Uge 19 - 009 Peter Mejdahl
Uge 20 - 009 John Nielsen
Uge 21 - 114 Lars Kristensen
Uge 22 - 009 Bent Nielsen
Uge 23 - 030 J. Samson
Uge 24 - 009 Peter Mejdahl

Uge 25 - 151 Tage Hansen
Uge 26 - 030 J.Samson
Uge 27 - 030 Lisa & Rene
Uge 28 - 
Uge 28U -

Uge 29 - 

Uge 29U -
Uge 30 - 

Uge 30U -

Uge 31 -

Uge 31U -

Uge 32 - 

Uge 32U - 

Resultater 2019

Uge 19 - Tønder
Uge 20 - Tinglev
Uge 21 - Markaryd
Uge 22 - Värnamo
Uge 23 - Tønder
Uge 24 - Løgumkloster
Uge 25 - Varnamo
Uge 26 - Hasselholm
Uge 27 - Tinglev
Uge 28 - 
Uge 28U -
Uge 29 - 
Uge 29U - 
Uge 30 - 
Uge 30U - 
Uge 31 - 
Uge 31U -
Uge 32 - 
Uge 32U- 


Vinder af
Peter Knudsens mindepokal
009 BENDT NIELSEN

Vinder af
Jørgen Bent mindepokal
009 Peter Mejdahl

Sektions vinder 2019

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x