Opsamling 2019

Opsamling Sektion 21. fredage 
17.30 Asnæs
18.30 Kalundborg 
19.15 Slagelse 
20.00 Hvalsø 
20.30 Ringsted 

Opsamling D.D.B. torsdage. 
18.15 Asnæs 
19.00 Kalundborg 
19.45 Slagelse 
20.30 Ringsted 
21.00 Ankomst til ompakning
kl. 21.00 Hedehusene 

Anden bil starter i Hvalsø kl. 19.00 afleverer 19.30 i Ringsted og læsses på Sektionen bil.

Navn Forening Stamtavle
Thomas Pedersen 9  009-16-0076 / 009-16-0077
Bent Hansen 9  009-16-0269 / 009-16-0270
Peter Mejdahl 9  009-16-0414 / 009-16-0426
Hans Larsen 9  
Jørgen Samson 30  
Team Ringsted 30  
Bjarne Jensen 114  114-16-0107 / 114-16-0117
Jørgen og Henning 114  
Usman 114  114-16-0435 / 114-16-0436
Per Petersen 114  
Lars Kristensen 114  
Peter Espersen 151  151-16-0613 / 151-16-0615
Togo Bjergfelt 151  151-16-0191 / 151-16-0192
Benny Jakobsen 151  151-16-0527 / 151-16-0528
Michael Andersen 151  151-16-0038 / 151-16-0039
Bent Nielsen 151  
     
     
     



I 2017

 

Præmieliste over unger 2016

 

Uge 23
1. Willy Nielsen 09 Slagelse - kr.847
2. Peter Mejdahl 09 Slagelse - kr. 605
3. ingen duer hjemme – præmien udgår
4. ingen duer hjemme – præmien udgår
5. ingen duer hjemme – præmien udgår
Avlspræmie
1. Leif Jacobsen 09 Slagelse – kr.423,50
2. Jørgen & Henning 114 Asnæs 09 Slagelse – kr. 302,50


Uge 25
1. Peter Mejdahl 09 Slagelse – kr. 847
2. Willy Nielsen 09 Slagelse – kr. 605
3. Bent F. Hansen 09 Slagelse – kr. 363
4. Said & Else 09 Slagelse – kr. 302,50
5. Lene Mørum 037 Kalundborg – kr. 302,50
Avlspræmie
1. Jørgen & Henning 114 Asnæs – kr. 423,50
2. Leif Jacobsen 09 Slagelse – kr. 302,50
3. Peter Rasmussen 037 Kalundborg– kr. 181,50
4. Leif Jacobsen 09 Slagelse – kr. 151
5. Hans Jensen 037 Kalundborg – kr. 151

Sektions vinder 2019

Uge 19 - 009 Peter Mejdahl
Uge 20 - 009 John Nielsen
Uge 21 - 114 Lars Kristensen
Uge 22 - 009 Bent Nielsen
Uge 23 - 030 J. Samson
Uge 24 - 009 Peter Mejdahl

Uge 25 - 151 Tage Hansen
Uge 26 - 030 J.Samson
Uge 27 - 030 Lisa & Rene
Uge 28 - 009 Bent Hansen
Uge 28U - 009 Thomas Pedersen

Uge 29 - 009 Bent Hansen

Uge 29U - 009 Tage Hansen
Uge 30 - 030 J. Samson

Uge 30U - 009 John Nielsen

Uge 31 - 009 Thomas Pedersen

Uge 31U - 037 Lene Mørum

Uge 32 - 114 Jørgen & Henning

Uge 32U - 009 John Nielsen

Sektions vinder 2019

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x