Opsamling 2021

Opsamling Sektion 21. fredage 
18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted 

 

Opsamling D.D.B. fredage. 
17.15 Kalundborg 
17.55 Asnæs
18.40 Slagelse 
19.15 Ringsted 
19.40 Ankomst til ompakning Ølsemagle
Hvalsø køre selv deres DDB duer til om pakning i Ølsemagle senest 19,40

 

Opsamling D.D.B. torsdage. 
17.45 Kalundborg 
18.25 Asnæs
19.10 Slagelse 
19.45 Ringsted 
20.10 Ankomst til ompakning Ølsemagle
Hvalsø køre selv deres DDB duer til om pakning i Ølsemagle senest 20,10


Navn Forening Stamtavle
Peter Majdahl 9  009-15-360 / 009-15-361
Ole Vigholt 9  009-15-036 / 009-15-037
Leif Jacobsen 9  
Viggo Jakobsen 9  009-15-471 / 009-15-472
Carsten og Kurt 30  
Søren Eilsø 30  030-15-974 / 030-15-975
Tony Petersen 37  037-15-215 / 037-15-216
John Beck Villumsen 37  037-15-345 / 037-15-346
Karl E. Hansen 37  037-15-039 / 037-15-040
Lene Mørum 37  037-15-427 / 037-15-453
Hans E. Jensen 37  037-15-283 / 037-15-294
Peter Rasmussen 37  037-15-202 / 037-15-203
Niels Kjeld 114 114-15-3347 / 114-15-3362 
Jørgen og Henning 114 114-15-3136 / 114-15-3137 
Lars Kristensen 114 114-15-3092 / 114-15-3093
Helge Bastkjær 151 151-15-90 / 151-15-92 - Far / Mor
Michael Andersen 151 151-15-351 / 151-15-352
Peter Espersen 151 151-15-607 / 151-15-614


Se køber liste her

Resultater 2021

Uge 18 - Markaryd
Uge 19 - Løgumkloster
Uge 20 - Fri
Uge 21 - Ljunkby
Uge 22 - Värnamo
Uge 23 - Fri
Uge 24 - Kiel
Uge 25 - Fri
Uge 26 - Markaryd
Uge 26 U- Markaryd
Uge 27 - Fri
Uge 28 - Padborg
Uge 28U - Padborg
Uge 29 - Fri
Uge 30 - Kaltenkirchen
Uge 30U -Kaltenkirchen
Uge 31 - Fri
Uge 32 - Markaryd
Uge 32U- Markaryd


Vinder af
Peter Knudsens mindepokal
Uge 22 -151 Peter Espersen

Vinder af
Jørgen Bent mindepokal
Uge24 - 030 J. Bech Willumsen

Vinder af
Cup Flyvning 2021
Uge 30 - J. Samson

Sektions vinder 2021

Uge 18 - 151 Peter Espersen
Uge 19 - 114 Niels Kjeld
Uge 21 - 151 Benny Jacobsen
Uge 22 - 151 Peter Espersen
Uge 24 - 
030 J. Bech Willumsen

Uge 26 - 030 - Fam. Bakkedal
Uge 26U - 151 - Michael Andersen
Uge 28 - 009 - Hans Larsen
Uge 28U - 009 - Bent F. Hansen

Uge 30 -  030 - Richard Nielsen

Uge 30U - 030 - J.Samson

Uge 32 - 114 - Bjarne Jensen

Uge 32U - 151 - Michael Andersen