Opsamling 2022

Opsamling Sektion 21 fredage 

18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted 

 

Opsamling korte DdB. fredage 

18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted

 

Opsamling DdB. torsdage 

17.45 Asnæs 
18.30 Kalundborg
19.30 Slagelse 
19.55 Ringsted 
20.10 Ankomst til ompakning i Lille Skensved
Hvalsø køre selv deres DdB duer til ompakning i Lille Skensved senest kl. 20.10


Katalog nummer

Sælger

Duenummer

Nr. 01

Bjarne Jensen - 114

114-14-2564

Nr. 02

Bjarne Jensen - 114

114-14-2562

Nr. 03

Lene Mørum - 037

037-14-0359

Nr. 04

Lene Mørum - 037

037-14-0360

Nr. 05

Søren Eilsø - 030

030-14-0626

Nr. 06

Søren Eilsø - 030

030-14-0627

Nr. 07

Jørgen og Henning - 114

114-14-2614

Nr. 08

Jørgen og Henning - 114

114-14-2617

Nr. 09

Michael Andersen - 151

151-14-0387

Nr.10

Michael Andersen - 151

151-14-0392

Nr.11

Carsten og Kurt - 030

030-14--xxx

Nr. 12

Carsten og Kurt - 030

030-14--xxx

Nr. 13

Villy Sørensen - 114

114-14-2297

Nr. 14

Villy Sørensen - 114

114-14-2360

Nr. 15

Peter Majdahl - 09

009-14-0296

Nr. 16

Peter Majdahl - 09

009-14-0314

Nr. 17

Samson - 030

030-14-yyy

Nr. 18

Samson - 030

030-14-yyy

Nr. 19

Per Pedersen - 114

udgår

Nr. 20

Per Pedersen - 114

udgår

Nr. 21

John Nielsen - 09

009-14-0157

Nr. 22

John Nielsen - 09

009-14-0157

Nr. 23

Peter Espersen - 151

151-14-0621

Nr. 24

Peter Espersen - 151

151-14-0622

Nr. 25

Tony Petersen - 037

037-14-0499

Nr. 26

Tony Petersen - 037

037-14-0500

Nr. 27

Togo Bjergfelt - 151

151-14-0452

Nr. 28

Togo Bjergfelt - 151

151-14-0451

Nr. 29

Helge Bastkjær - 151

151-14-0523

Nr.30

Helge Bastkjær - 151

151-14-0524

Nr. 31

Team Knudsen - 030

030-14-0157

Nr. 32

Team Knudsen - 030

030-14-0129

Nr. 33

Frederik Jensen - 114

114-14-2615

Nr. 34

Frederik Jensen - 114

114-14-2616

Nr. 35

Bo Pedersen - 037

037-14-0010

Nr. 36

Bo Pedersen - 037

037-14-0009

   

 

 

 

 

Resultater 2022

 

Uge 19 - Padborg
Uge 20 - Lübeck
Uge 22 - Løgumkloster
Uge 24 - Rendsburg (Kiel)
Uge 26 - Markaryd
Uge 26 - Markaryd U
Uge 28 - Tinglev
Uge 28 - Tinglev U
Uge 30 - KarltenKirchen
Uge 30 - KarltenKirchen U
Uge 32
Uge 32 U

 

Vinder af
Peter Knudsens mindepokal
Uge 24 -
Niels Peter Hansen 009

Vinder af
Jørgen Bent mindepokal
Uge 26 - 
 Jørgen & Henning 114
 
Vinder af
Cup Flyvning 2022
Uge 32 - 

Sektions vinder 2022

Uge 19 - J. Samson 030
Uge 20 - Richardt Nielsen 030
Uge 22 - Jan Jørgensen 030
Uge 24 - Niels Peter Hansen 009
Uge 26 - Jørgen & Henning 114
Uge 26 U - Tage Hansen 009
Uge 28 - Thomas Pedersen 009
Uge 28 U - Ole Vigholt 030
Uge 30 - Hammeken&Peder 037
Uge 30 U - John Jensen 114
Uge 32
Uge 32 U