Mesterskabsresultater 2019
Opdateret d.21-08-2019 
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Konkurrence unger sek. 
Ungeauktion uge 23-25
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber
Ungeaktion Præmiefordeling
Super unge konkurrence 2019
Præmieroversigt
Super unge konkurrence 2019

   Mesterskabsresultater 2018
Opdateret d. 13-08-2018
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Ungkonkurrence sek21
Konkurrence unger sek. 7/1 2018
Ungeauktion uge 23
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber

 

Mesterskabsresultater 2016
Opdateret d. 16-08-2016
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Stjerne uge 22
Junior og begyndermesterskaber
Forenings mesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen
Ungeauktions


  Mesterskabsresultater 2017
Opdateret d. 15-08-2017
Åbent mesterskaber
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
Stjerne uge 22
Gamle esduer
1 års esduer
Unge esduer
Ungeauktion uge 23
Ungeauktion uge 25
Foreningsmesterskab

 

Mesterskabsresultater 2015
Opdateret d. 11-08-2015
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

Foreningsmesterskab

 

Mesterskabsresultater 2014

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

 


 
Mesterskabsresultater 2013

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

  Mesterskabsresultater 2012

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer 

 
Mesterskabsresultater 2011

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
  Mesterskabsresultater 2010

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

 

 

Sektions vinder 2019

Uge 19 - 009 Peter Mejdahl
Uge 20 - 009 John Nielsen
Uge 21 - 114 Lars Kristensen
Uge 22 - 009 Bent Nielsen
Uge 23 - 030 J. Samson
Uge 24 - 009 Peter Mejdahl

Uge 25 - 151 Tage Hansen
Uge 26 - 030 J.Samson
Uge 27 - 030 Lisa & Rene
Uge 28 - 009 Bent Hansen
Uge 28U - 009 Thomas Pedersen

Uge 29 - 009 Bent Hansen

Uge 29U - 009 Tage Hansen
Uge 30 - 030 J. Samson

Uge 30U - 009 John Nielsen

Uge 31 - 009 Thomas Pedersen

Uge 31U - 037 Lene Mørum

Uge 32 - 114 Jørgen & Henning

Uge 32U - 009 John Nielsen

Sektions vinder 2019

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x