Opsamling 2022

Opsamling Sektion 21 fredage 

18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted 

 

Opsamling korte DdB. fredage 

18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted

 

Opsamling DdB. torsdage 

17.45 Asnæs 
18.30 Kalundborg
19.30 Slagelse 
19.55 Ringsted 
20.10 Ankomst til ompakning i Lille Skensved
Hvalsø køre selv deres DdB duer til ompakning i Lille Skensved senest kl. 20.10


 

Mesterskabsresultater 2021

Opdateret  d.17-08-2021
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Konkurrence unger sek21
Ungeauktion uge 22

Ungeauktion uge 24

Præmie ungeauktion 23-25
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber
Ungeaktion Præmiefordeling
Super unge konkurrence 2021
Præmieroversigt
Super unge konkurrence 2021

  Mesterskabsresultater 2020

Opdateret d.12-08-2020
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Konkurrence unger sek21
Ungeauktion uge 23

Ungeauktion uge 25

Præmie ungeauktion 23-25
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber
Ungeaktion Præmiefordeling
Super unge konkurrence 2020
Præmieroversigt
Super unge konkurrence 2020

Mesterskabsresultater 2019
Opdateret d.21-08-2019 
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Konkurrence unger sek. 
Ungeauktion uge 23-25
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber
Ungeaktion Præmiefordeling
Super unge konkurrence 2019
Præmieroversigt
Super unge konkurrence 2019

   Mesterskabsresultater 2018
Opdateret d. 13-08-2018
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Ungkonkurrence sek21
Konkurrence unger sek. 7/1 2018
Ungeauktion uge 23
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber

 

Mesterskabsresultater 2016
Opdateret d. 16-08-2016
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Stjerne uge 22
Junior og begyndermesterskaber
Forenings mesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen
Ungeauktions


  Mesterskabsresultater 2017
Opdateret d. 15-08-2017
Åbent mesterskaber
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
Stjerne uge 22
Gamle esduer
1 års esduer
Unge esduer
Ungeauktion uge 23
Ungeauktion uge 25
Foreningsmesterskab

 

Mesterskabsresultater 2015
Opdateret d. 11-08-2015
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

Foreningsmesterskab

 

Mesterskabsresultater 2014

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

 


 
Mesterskabsresultater 2013

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

  Mesterskabsresultater 2012

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer 

 
Mesterskabsresultater 2011

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
  Mesterskabsresultater 2010

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

 

 

 

Resultater 2022

 

Uge 19 - Padborg
Uge 20 - Lübeck
Uge 22 - Løgumkloster
Uge 24 - Rendsburg (Kiel)
Uge 26 - Markaryd
Uge 26 - Markaryd U
Uge 28 - Tinglev
Uge 28 - Tinglev U
Uge 30 - KarltenKirchen
Uge 30 - KarltenKirchen U
Uge 32 - Markaryd
Uge 32 - Markaryd U

 

Vinder af
Peter Knudsens mindepokal
Uge 24 -
Niels Peter Hansen 009

Vinder af
Jørgen Bent mindepokal
Uge 26 - 
 Jørgen & Henning 114
 
Vinder af
Cup Flyvning 2022
Uge 32 -
Bendt Nielsen 009

Sektions vinder 2022

Uge 19 - J. Samson 030
Uge 20 - Richardt Nielsen 030
Uge 22 - Jan Jørgensen 030
Uge 24 - Niels Peter Hansen 009
Uge 26 - Jørgen & Henning 114
Uge 26 U - Tage Hansen 009
Uge 28 - Thomas Pedersen 009
Uge 28 U - Ole Vigholt 030
Uge 30 - Hammeken&Peder 037
Uge 30 U - John Jensen 114
Uge 32 - Karl E. Hansen 037
Uge 32 U - Karl E. Hansen 037