Opsamling 2019

Opsamling Sektion 21. fredage 
17.30 Asnæs
18.30 Kalundborg 
19.15 Slagelse 
20.00 Hvalsø 
20.30 Ringsted 

Opsamling D.D.B. torsdage. 
18.15 Asnæs 
19.00 Kalundborg 
19.45 Slagelse 
20.30 Ringsted 
21.00 Ankomst til ompakning
kl. 21.00 Hedehusene 

Anden bil starter i Hvalsø kl. 19.00 afleverer 19.30 i Ringsted og læsses på Sektionen bil.

 

Mesterskabsresultater 2019
Opdateret d.11-07-2019 
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Unge konkurrence sek21
Konkurrence unger sek. 
Ungeauktion uge 23-25
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber
Ungeaktion Præmiefordeling
   Mesterskabsresultater 2018
Opdateret d. 13-08-2018
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
1 års esduer
Ungkonkurrence sek21
Konkurrence unger sek. 7/1 2018
Ungeauktion uge 23
CUP Flyvning
Foreningsmesterskaber

 

Mesterskabsresultater 2016
Opdateret d. 16-08-2016
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Stjerne uge 22
Junior og begyndermesterskaber
Forenings mesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen
Ungeauktions


  Mesterskabsresultater 2017
Opdateret d. 15-08-2017
Åbent mesterskaber
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
Stjerne uge 22
Gamle esduer
1 års esduer
Unge esduer
Ungeauktion uge 23
Ungeauktion uge 25
Foreningsmesterskab

 

Mesterskabsresultater 2015
Opdateret d. 11-08-2015
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

Foreningsmesterskab

 

Mesterskabsresultater 2014

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

 


 
Mesterskabsresultater 2013

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

  Mesterskabsresultater 2012

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer 

 
Mesterskabsresultater 2011

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
  Mesterskabsresultater 2010

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

 

 

Sektions vinder 2019

Uge 19 - 009 Peter Mejdahl
Uge 20 - 009 John Nielsen
Uge 21 - 114 Lars Kristensen
Uge 22 - 009 Bent Nielsen
Uge 23 - 030 J. Samson
Uge 24 - 009 Peter Mejdahl

Uge 25 - 151 Tage Hansen
Uge 26 - 030 J.Samson
Uge 27 - 030 Lisa & Rene
Uge 28 - 
Uge 28U -

Uge 29 - 

Uge 29U -
Uge 30 - 

Uge 30U -

Uge 31 -

Uge 31U -

Uge 32 - 

Uge 32U - 

Resultater 2019

Uge 19 - Tønder
Uge 20 - Tinglev
Uge 21 - Markaryd
Uge 22 - Värnamo
Uge 23 - Tønder
Uge 24 - Løgumkloster
Uge 25 - Varnamo
Uge 26 - Hasselholm
Uge 27 - Tinglev
Uge 28 - 
Uge 28U -
Uge 29 - 
Uge 29U - 
Uge 30 - 
Uge 30U - 
Uge 31 - 
Uge 31U -
Uge 32 - 
Uge 32U- 


Vinder af
Peter Knudsens mindepokal
009 BENDT NIELSEN

Vinder af
Jørgen Bent mindepokal
009 Peter Mejdahl

Sektions vinder 2019

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x