Dokumenter 2021

Kapflyvning plan 2021

Reglement sæson 2021

Skema Cupflyvning

Skema Stjerneflyvning

Auktionsduer 2020

Opsamlingsplan 2021

Beretning 2020

Regnskab 2020

 

Kapflyvnings koder

bruges af:

81-DAN114

83-DAN151

84-DAN114

85-DAN151

97-DAN030

98-DAN030

 

Opsamling 2021

Opsamling Sektion 21. fredage 
18.00 Hvalsø 
18.45 Asnæs
19.30 Kalundborg 
20.30 Slagelse 
21.00 Ringsted 

 

Opsamling D.D.B. fredage. 
17.15 Kalundborg 
17.55 Asnæs
18.40 Slagelse 
19.15 Ringsted 
19.40 Ankomst til ompakning Ølsemagle
Hvalsø køre selv deres DDB duer til om pakning i Ølsemagle senest 19,40

 

Opsamling D.D.B. torsdage. 
17.45 Kalundborg 
18.25 Asnæs
19.10 Slagelse 
19.45 Ringsted 
20.10 Ankomst til ompakning Ølsemagle
Hvalsø køre selv deres DDB duer til om pakning i Ølsemagle senest 20,10


Resultater sæson 2015



Uge

Resultat gamle (95)

Vinder artikel

Resultat unger (96)

Vinder artikel

19 Markaryd Bjarne Jensen     
20 Vamdrup Koenjon Jensen     
21 Markaryd Henning Hansen     
22 Tinglev Leif Jacobsen     
23 Schleswig Ole Andersen    
24 Värnamo Helge Bastkjær     
25 Markaryd Tage Hansen     
26 Hässleholm Michael Hansen     
27 Tinglev John Nielsen     
28 Markaryd Helge Bastkjær  Markaryd  
29 Tinglev   Tinglev  
30 Kristianstad   Kristianstad  
31 Markaryd   Markaryd  
32 Padborg   Padborg  

Resultater 2021

Uge 18 - Markaryd
Uge 19 - Løgumkloster
Uge 20 - Fri
Uge 21 - Ljunkby
Uge 22 - Värnamo
Uge 23 - Fri
Uge 24 - Kiel
Uge 25 - Fri
Uge 26 - Markaryd
Uge 26 U- Markaryd
Uge 27 - Fri
Uge 28 - Padborg
Uge 28U - Padborg
Uge 29 - Fri
Uge 30 - Kaltenkirchen
Uge 30U -Kaltenkirchen
Uge 31 - Fri
Uge 32 - Markaryd
Uge 32U- Markaryd


Vinder af
Peter Knudsens mindepokal
Uge 22 -151 Peter Espersen

Vinder af
Jørgen Bent mindepokal


Vinder af
Cup Flyvning 2021

Sektions vinder 2021

Uge 18 - 151 Peter Espersen
Uge 19 - 114 Niels Kjeld
Uge 21 - 151 Benny Jacobsen
Uge 22 - 151 Peter Espersen
Uge 24 - 

Uge 26 - 
Uge 26U - 
Uge 28 - 
Uge 28U - 

Uge 30 -  

Uge 30U - 

Uge 32 - 

Uge 32U -