Mesterskabsresultater 2018
Opdateret d. 18-07-2018
Åbent mesterskab
Sport mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
1 Års mesterskab
Stjerne uge 22
Gammel esduer
Konkurrence unger sek. 7/1 2018
Ungeauktion uge 23
CUP Flyvning
Forenings mesterskaborenings mesterskab
   

 

Mesterskabsresultater 2016
Opdateret d. 16-08-2016
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Stjerne uge 22
Junior og begyndermesterskaber
Forenings mesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen
Ungeauktions


  Mesterskabsresultater 2017
Opdateret d. 15-08-2017
Åbent mesterskaber
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Nordpokalen
Sydpokalen
Stjerne uge 22
Gamle esduer
1 års esduer
Unge esduer
Ungeauktion uge 23
Ungeauktion uge 25
Forenings mesterskab

 

Mesterskabsresultater 2015
Opdateret d. 11-08-2015
Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

Forenings mesterskab

 

Mesterskabsresultater 2014

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer
Sydpokalen
Nordpokalen

 


 
Mesterskabsresultater 2013

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

  Mesterskabsresultater 2012

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
1 års esduer 

 
Mesterskabsresultater 2011

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab
  Mesterskabsresultater 2010

Åbent mesterskab
Sport mesterskaber
Unge mesterskab
Junior - og begyndermesterskab

Sektions Vinder 2018

Uge 19 - 151 Søren Andersen
Uge 20 - 030 J.Samson
Uge 21 - 114 Bjarne Jensen
Uge 22 - 009 Niels P. Hansen
Uge 23 - 037 Flemming Petersen
Uge 24 - 114 Bjarne Jensen

Uge 25 - 037 Lene Mørum
Uge 26 - 030 J.Samson
Uge 27 - 030 Lisa & Rene
Uge 28 - 030 Henning Hansen
Uge 28U - 151 Tage Hansen

Uge 29 - 

Uge 39 - 
Uge 30 - 

Uge 30 - 

Uge 31 - 

Uge 31 - 

Uge 32 - 

Uge 32 - 

Opsamling 2018

Opsamling Sektion 21. fredage 
17.45 Asnæs
18.30 Kalundborg 
19.15 Slagelse 
20.00 Hvalsø 
20.30 Ringsted 

Opsamling D.D.B. torsdage. 
18.15 Asnæs 
19.00 Kalundborg 
19.45 Slagelse 
20.30 Ringsted 
21.00 Ankomst til ompakning
kl. 21.00 Hedehusene 

Anden bil starter i Hvalsø kl. 19.00 afleverer 19.30 i Ringsted og læsses på Sektionen bil.